Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 21:57

Tablice korkowe w nowoczesnym wnętrzuTablice korkowe są rozwiązaniem znanym z biur i to tych bardziej kreatywnych, czyli trochę już przemijających biur z minionej dekady. Szał i zachwyt na tablice korkowe jest już za nami co nie oznacza jednak, że narzędzia te nie są tak samo ważne i użyteczne. Po prostu korzystaliśmy z nich zawsze i wszędzie, a żadne narzędzie nie jest aż tak uniwersalne.

Tablice korkowe mogą się świetnie sprawdzać także w domach. Powiesimy na nich różne, niekoniecznie papierowe rzeczy i ułatwimy sobie za ich pomocą pracę, planowanie dnia czy rozpiskę dla innych domowników.

Co z nią zrobimy?

Pomysł stojący za stworzeniem tablicy korkowej nie jest specjalnie skomplikowany i często był też realizowany za pomocą różnego rodzaju rozwiązań alternatywnych. Chodziło tutaj tradycyjnie o to, by na umieszczonej w strategicznym miejscu tablicy zamieszczać karteczki z zadaniami dla poszczególnych pracowników. Tablica stawała się skutecznym sposobem informowania samego pracownika, jak i pozostałych osób w biurze, ponieważ wiedzieli oni, co każdy robi. Na tablicy każdy może dołożyć coś od siebie, możliwe jest organizowanie pracy wielu pracowników równocześnie oraz przygotowywanie ich właściwej kooperacji.

Tablica jest elementem wielokrotnego użytku i działa także znakomicie jako mechanizm przypominania o różnych kwestiach. Można oczywiście powiedzieć, że większość funkcji tablicy korkowej jest w stanie przejmować smartfon czy inne narzędzie elektroniczne o jeszcze większej uniwersalności, ale póki co nie udało się jeszcze osiągnąć porównywalnej wygody przy realizacji aż tylu zadań równocześnie.

Jak wykorzystać tablicę korkową

Tablica nie potrzebuje po prostu żadnych dodatkowych elementów, by działać. Nie ma żadnych baterii, kabla do gniazdka czy problemów z oprogramowaniem. Jest zawieszona, ale się nie zawiesi. Można ją postawić, oprzeć o ścianę, umieścić na wysokości oczu, postawić obok dystrybutora z wodą, umieścić przy wejściu do pracy… Wszystko będzie od razu przed oczami. Dosłownie.

Dobrze dopasowana do potrzeb tablica korkowa

Tablice korkowe posiadają zadziwiająco duże możliwości. Można chociażby podzielić ich obszar na części, które będą odpowiadały za poszczególne zespoły osób. Jeszcze innym mechanizmem zwieszania ich użyteczności jest stosowanie kartek różnego koloru. Można im przypisać priorytety, przez co kartka czerwona będzie oznaczała coś, czym należy się zająć od razu, a kartka niebieska lub biała pozwoli odkładać zadanie na chwilę wolnego czasu.

Wielką zaletą jest to, że tablica może mieć rozmiar dopasowany do potrzeb danego biura. Nie będzie na niej ani za dużo miejsca, ani za mało. W ten sposób można dobrze zarządzać zmieniającymi się okolicznościami tak, by natychmiast na nie reagować. Zmieniły się zadania lub ich priorytety? Nic trudnego – wystarczy tylko poprzestawiać lub pozamieniać karteczki. Gotowe.

Estetyka

Tablice korkowe są bardzo estetyczne, a do tego można jeszcze je ozdabiać różnymi rzeczami. W zasadzie może się na nich pojawić absolutnie wszystko, co tylko będzie utrzymane przez szpilkę czy pinezkę.

Zobacz tablice korkowe w ofercie sklepu Alibiuro.pl