Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 8:45

Jak wykorzystać w kreatywny sposób tablicę korkową?Jedną z najpopularniejszych metod informowania bliskich nam osób oraz zapisywania ważnych zadań niezmiennie pozostają przypinane karteczki w różnych kolorach. Dziś, gdy tak wiele mówi się o ochronie środowiska i o tym, co każdy z nas może zrobić, aby uszczęśliwić planetę, korek sprawia wrażenie rozwiązania, które nie ma sobie równych. Warto więc zastanowić się nad tym, jak wykorzystać tablicę korkową w domu w kreatywny sposób.

Wcale nie tak dawno myśląc o korkowych tablicach, mieliśmy przed oczami przede wszystkim przestrzenie biurowe. Dziś jednak coraz częściej pojawiają się one także w naszych domach jako ciekawy element wyposażenia wnętrz. Przydają się choćby dlatego, że można na nich zawiesić różnego rodzaju przedmioty nawet, jeśli nie są one bezpośrednio związane z pracą, która wykonujemy. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby tablica korkowa była wykorzystywana także w sposób bardziej kreatywny. Oczywiście, w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w nią, dziś jednak nie powinno być z tym problemu, w sprzedaży dostępne są przy tym zarówno tablice w ramie drewnianej, jak i te, które zostały wyposażone w ramę aluminiową.

Jeśli chcemy mieć pewność, że tablica korkowa będzie wytrzymała i trwała, powinniśmy zwracać uwagę na to, który producent nam ją poleca. Jeśli jest on znany i ma duże doświadczenie rynkowe, możemy mieć pewność, że tablica będzie nam służyła przez lata prezentując się naprawdę efektywnie.

Tablica korkowa kącikiem wspomnień

Tablica korkowa w pracy jest miejscem, w którym pozostawia się ważne informacje, w domu jednak może stać się kącikiem wspomnień, który za każdym razem poprawia humor wzbudzając pozytywne emocje. Stworzenie takiego kącika nie jest przy tym wcale trudne.

Pomysł na tablicę korkową

Wystarczy, że przypniemy do niej nasze ulubione zdjęcia, pocztówki albo inne pamiątki. Taka dekoracja przydaje się także wtedy, gdy zależy nam na personalizacji wnętrza, w którym przebywamy. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby kompozycja była zmieniana raz na jakiś czas.

Miejsce do planowania

Czy miejsce do planowania przydaje się jedynie w pracy? Możemy mieć pewność, że wcale nie musi tak być. Również w domu jego obecność szybko zostanie doceniona, nie będziemy już bowiem martwić się tym, że przez nieuwagę zapomnimy o naprawdę ważnych datach. Przypinając planer lub kalendarz możemy też zapisywać na niej wszystkie zadania, jakie na nas czekają.

Oryginalny wieszak na drobiazgi

Nie brakuje osób, które nieustannie gubią klucze, mają problem ze znikającą biżuterią i spinaczami, których nie ma nigdy, gdy są potrzebne. Na szczęście, tablica korkowa sprawdza się znakomicie, gdy chcemy uporać się z tego rodzaju dylematem. Wszystko, co chcemy mieć pod ręką wystarczy przecież umieścić właśnie na niej. Wspomniane już klucze to zresztą tylko jeden z wielu przykładów, tablica może być bowiem również znakomitym miejscem na słuchawki, kabel USB, a nawet na długopis. Dzięki temu poszukiwanie niezbędnych nam rzeczy będzie zajmowało znacznie mniej czasu, a przestrzeń wokół nas zostanie sprytnie uporządkowana.