Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 21:29

Tablica korkowa - nie tylko na notatkiTablice korkowe są postrzegane jako element wyposażenia raczej dla biura niż do domu i wykorzystywana jest głównie jako element do celów zawodowych. Jednak w domu również taka tablica może się okazać przydatna. Są one idealne do dowolnej ich konfiguracji. Można będzie na nich zawiesić wiele różnych rzeczy nie koniecznie papierowych.

Poza zastosowaniem standardowym a więc przyczepianie na tablicy notatek i przypomnień będzie można jej używać także do innych celów. W zasadzie jedynie nasza wyobraźnia będzie ograniczeniem tego jak tablicę można wykorzystać.

Komunikowanie się z rodziną

Tablica, która będzie widoczna w określonym miejscu w domu może być miejscem idealnym, by zostawiać dla siebie jakieś informacje czy notatki. W ten sposób będzie można codzienne życie w rodzinie nieco lepiej sobie zorganizować.

Poprawienie humoru

Czasami jest tak, że nie mamy zbyt dobrego nastroju. Na takiej tablicy będzie można umieścić sobie różne zabawne rzeczy, które będą w stanie poprawiać nam humor. Jeśli wychodzimy z domu i zostawiamy komuś karteczkę z napisem miłego dnia to na pewno osoba, która ją przeczyta będzie czuła się przyjemnie.

Organizowanie dokumentów

Jeśli w domu gromadzi się różne dokumenty to na pewno warto je uporządkować. Tablica może stać się miejscem, gdzie umieści się dokumenty jakie w danej chwili są istotne. Będzie można na takiej tablicy umieścić np. faktury jakie są do zapłaty, rachunki. Dzięki temu wszystkie sprawy będziemy mieli dobrze zorganizowane, będziemy je załatwiać na bieżąco.

Kolorowe pinezki

Ramka na zdjęcia

Niewielka tablica może być również opcją stworzenia ramki na zdjęcia. Można będzie umieścić na tablicy różne zdjęcia i stworzy się tam swoisty kolaż, na którym np. będą wszystkie bliskie nam osoby.

Budowanie motywacji

Kiedy mamy jakiś cel, mamy coś skomplikowanego do wykonania to po jakimś czasie brakuje nam zapału. Wtedy właśnie można wykorzystać tablicę korkową, jeśli do niej przyczepimy zdjęcia czy niewielkie przedmioty, które będą się z tym właśnie celem kojarzyć. Mogą być to np. zdjęcia miejsc, które chcemy odwiedzić. Mając takie cele przed oczami łatwiej będzie o tych celach pamiętać i potem do nich dążyć.

Motywacja dla dzieci

Czasem trudno nakłonić dzieci do tego, by w domu się czymś zajmowały. Dlatego właśnie na tablicy będzie można przypinać dla dzieci kolorowe obrazki, które będą stanowić informację o tym co jest do wykonania i jakie punkty za to dziecko będzie mogło zebrać. Następnie te zebrane punkty mogą stanowić dla dziecka jakąś szansę na nagrodę.

Organizacja kabli

Jeśli w domu gromadzi się słuchawki, przejściówki, kable różnego rodzaju to bardzo często jest tak, że będzie się je gubić. Dlatego jeśli powiesimy je na pinezkach na tablicy korkowej zahaczając delikatnie nie będzie obaw o to, że będą się nam gubić. Dodatkowo nie będzie trzeba ich ciągle rozplątywać.

Wieszak na klucze

Na tablicy korkowej będzie można również przywiesić sobie klucze i w ten sposób uda się je dobrze zorganizować, nie będzie obaw o to, że się zgubią.

Sprawdź ofertę