Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 0:29

Jak wykonać ozdobne pinezki?Czasami chciałoby się, by pinezki do korkowych tablic wyglądały bardzo ładnie. Jednak nie zawsze ma się czas na to, by udać się do sklepu i szukać jakieś atrakcyjnej propozycji. Czasami jest także tak, żę w sklepie nie ma żadnej propozycji, która będzie spełniać oczekiwania. Dostępne będą tylko zwykłe i takie jak wszędzie widoczne pinezki.

Jednak to właśnie okazja do tego, by nieco dać sobie możliwości i wykorzystać własną wyobraźnię, zrobić coś rzeczywiście fajnego. Będzie można samodzielnie zmienić swój pinezki i stworzyć z nich wyjątkowe, bajeczne i kolorowe. Warto zobaczyć jak łatwo można to zrobić. Zwykłe metalowe pinezki na pewno nie zachwycają swoim wyglądem., będzie można użyć kolorowych pinezek, które są wykończone plastikiem, ale one nie będą nadmiernie oryginalne. Bardzo ładne są natomiast pinezki, które wykona się z guzików.

Do przygotowania takich pinezek potrzebne będą metalowe pinezki, guziki, kolorowe nici, kolorowe skrawki materiału, pistolet na klej.

Przygotowanie

Z przygotowaniem materiałów nie będzie zbyt dużego problemu. Kupujemy w sklepie pudełko metalowych pinezek. W domowych zasobach szukamy guzików. Będą one różnic się kształtem, kolorem i wielkością, dzięki czemu pinezki nie będą jednakowe.

Dekorujemy guziki

Wybrane guziki należy również odpowiednio przygotować. Ponieważ dziurki w guzikach nie będą wyglądać zbyt estetycznie. Dobrze byłoby przewlec przez nie kolorową nitkę, najlepiej w kolorze, który będzie kontrastował z barwą guzika. Innym sposobem uczynienia guzików bardziej atrakcyjnymi będzie owinięcie ich materiałem. Aby materiał się nie rozwinął i nie zsunął z guzika. Można go będzie również zszywać cienką nitką.

Pinezki dekoracyjne

Przygotowujemy guziki do przyklejenia

Gotowe guziki należy ułożyć spodem do góry, a potem za pomocą specjalnego pistoletu nakładamy na nie klej. Kleju nie powinno być zbyt dużo, bo będzie wyciekał. Najlepiej nałożyć klej na sam środek guzika.

Ozdabiamy pinezki

Następnie do każdego z guzików przyklejamy pinezkę i delikatnie przyciskamy. Czekamy chwilę aż klej będzie wysychał. Następnie taką czynność powtarzamy ze wszystkimi guzikami. W ten sposób szybko przygotuje się zestaw pinezek, które następnie będzie można na swojej tablicy korkowej wykorzystać.

W taki szybki sposób będzie można przygotować sobie ładne pinezki, które potem w praktyce będzie można je wykorzystywać. To na pewno świetna opcja, która w wielu przypadkach świetnie się sprawdzi i warto będzie z niej skorzystać. Pomysłów na to jak ozdobić pinezki jest więc bardzo wiele i każdy może jeden z takich pomysłów wykorzystać tworząc rzeczywiście coś atrakcyjnego. Można także stosować jakieś swoje indywidualne pomysły, dzięki którym również będzie można stworzyć ciekawe pinezki, które będą się ładnie prezentować i również w praktyce będzie można je wykorzystywać w różny sposób. Nie trzeba więc chodzić po sklepach z artykułami biurowymi, by wybrać dla siebie jakieś ciekawe propozycje pinezek, które potem na tablicy korkowej się wykorzysta.