Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 8:34

Przegląd akcesoriów do tablic suchościeralnychGdy analizujemy elementy do tablic, w jakie możemy się zaopatrzyć, musimy przyznać, że ich wybór może nam zaimponować. Jak więc nie pogubić się w nim i nie kupić produktów, które wcale się nam nie przydadzą? Które z nich możemy uznać za niezbędne, a które jedynie za przydatne?

Markery suchościeralne

Tablice suchościeralno-magnetyczne cieszą się coraz większą popularnością, nie wolno nam jednak zapominać o tym, że korzystanie z nich jest możliwe jedynie wtedy, gdy wykorzystuje się w tym celu specjalne markery. Wybór nie jest mały, najczęściej można więc wchodzić w posiadanie pojedynczych sztuk oraz markerów dostępnych w czterech podstawowych kolorach. Ceny nie są wygórowane, a jednocześnie decydując się na zakup zestawu zawsze możemy spodziewać się dodatkowych oszczędności. Oczywiście, duże znaczenie będzie miał wybór producenta, który zaopatrzy nas w rozwiązania najwyżej jakości i tu jednak nie mamy powodów do narzekania. Marki takie, jak Gignat Kamet, Toma, czy też White Board Marker Pentel są sprawdzone i godne polecenia nawet, jeśli piszemy dużo i często.

Obecnie hitem sprzedażowym są komplety z gąbką, które zostały stworzone w ten sposób, że markery można schować po drugiej stronie gąbki, a więc tej, która nie jest ścieralna. Takie rozwiązanie jest praktyczne i wygodne zwłaszcza, jeśli korzystanie z tablicy jest przez nas rozpoczynane rytualnym wręcz poszukiwaniem pisaków. Koszt kompletu nie jest wygórowany i zwykle nie przekracza 40 złotych. Tu konieczne jest zresztą poczynienie pewnego zastrzeżenia. Ważne jest, by nie korzystać z tradycyjnych markerów. Nawet, jeśli początkowo będzie nam się wydawało, że nie wywołują one żadnych szkód, wcześniej lub później można spodziewać się, że ich stosowanie doprowadzi do zniszczenia tablicy.

Magnesy do tablic

Magnes neodymowy

Tablice suchościeralne są zwykle wykorzystywane do prezentacji, zaskoczeniem nie jest więc to, że większość z nich posiada właściwości magnetyczne. Posiadając odpowiedni magnes bez trudu przyczepimy więc do nich nie tylko kartki, ale również notatki, obrazki i różnego rodzaju plakaty. Magnesy neodymowe zasługują w tym kontekście na szczególne zainteresowanie, charakteryzuje je bowiem znakomita przyczepność. Ich moc sprawdza się zwłaszcza na tablicach szklanych, na których tradycyjne magnesy nie znajdują zastosowania. Przy wyborze magnesów do tablic szklanych warto jednak zachować ostrożność pamiętając, że jeśli będą one zbyt mocne, musimy liczyć się z ryzykiem uszkodzenia tablicy, którego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Magnesy dla miłośników gadżetów

Jeśli należymy do tych osób, które najlepiej czują się w przestrzeni niebanalnej, z pewnością ucieszy nas to, że designerskie akcesoria nie są już wcale chlubnymi wyjątkami. Oryginalne magnesy to ich znakomity przykład, każdy z nich jest przy tym nie tylko ciekawy, ale również praktyczny, co szczególnie cieszy. Kolorowe magnesy mogą zresztą docenić także osoby, które stawiają przede wszystkim na konwencjonalne wyposażenie wnętrz, trudno bowiem nie zgodzić się z tym, że znakomicie przełamują one biurową rutynę.